Meeskond

Heiko Põdersalu
- +372 337 3067

HEIKO PÕDERSALU
Juhataja
Olen oma senise töö käigus tegelenud peamiselt keskkonnavaldkonna organisatsioonides struktuuriüksuste juhtimisega ning valmistanud ette ja viinud ellu keskkonnaprojekte, välja töötanud ja rakendanud keskkonnavaldkonna toetusmeetmeid. Tööstusettevõtetes olen juhtinud ja arendanud keskkonnavaldkonda, kus peamised küsimused on reovee ja heitgaaside seire ja puhastamine, aga ka jäätmekäitlus ja ringmajandus. Minu töölaual on olnud projektid teemadega, mis on seotud ressursside säästmisele suunatud ja uudsete keskkonnasõbralike tehnoloogiate kasutusele võtmisega. Ettevõtetele ja muudele partneritele saan olla abiks meetmete ja arendustegevuste kavandamisel ning rakendamisel, mis aitavad säästa ressursse ja tegutseda keskkonnahoidlikult. Uudsete ja kaasaegsete lahenduste (digitaliseerimine, automatiseerimine, robotite kasutamine jne) rakendamine aitab välja töötada nii uusi keskkonnasõbralikke tooteid ja teenuseid kui ka viib ettevõtete ja teiste asutuste ja organisatsioonide tegevused optimaalseks ja säästlikuks. Kokkuvõtteks on selle kõige tulemuseks parem ja puhtam elukeskkond.

Karle Nutonen
digitaliseerimine, virtuaal- ja liitreaalsus, robootika
- +372 5303 3122

Karle Nutonen
Doktorant-nooremteadur
digitaliseerimine, virtuaal- ja liitreaalsus, robootika
Minu oskusteks on 3D modelleerimine (digitaalsed kaksikud), virtuaal- ja liitreaalsuse sisu loomine. Oman häid tehnilisi oskusi ja teadmisi üleüldiselt digitaaliseerimise valdkonnas. Minu tugevuseks on oskus kiiretele probleemidele kiirete lahenduste leidmine. Minu peamiseks huviks on tootmisprotsesside virtualiseerimine ning masinõppe mudelitega liidestamine, mis võimaldab läbi erinevate simulatsioonidega vaadelda protsessi toimimist/edukust, tänu millele on võimalik analüüsida välja mõeldud muudatuse realiseerimist füüsilises keskkonnas. Virtualiseerimisega on võimalik üle Interneti võimekuse juhtida/manipuleerida tootmise muutlikkust, olles ise kodus ning reaalne tootmine on mujal maailmas, mis võimaldab hoida kokku aega ja rahalist ressurssi. Nii Virumaa kui ka Eesti erinevate valdkondade ettevõtted on üle läinud Tööstus X.X kontseptsioonile, mis annab antud valdkondades toodetele/teenustele lisandväärtusi, tänu millele on nad turul konkurentsivõimelisemad ning mis omakorda suurendab ettevõttele kõrgema tuluväärtuse.

Mihhail Derbnev
digitaliseerimine
- +372 337 3067

Mihhail Derbnev
Arendusinsener
digitaliseerimine
Minu peamised professionaalsed kogemused on olnud digitaliseerimise strateegia väljatöötamine, elluviimine ja tulemuste analüüs. Üha rohkem ja rohkem sõltub kaasaegsete ettevõtete edu paindlikkusest, kiirest reageerimisest ning ressursside planeerimisest. See nõuab „õigete“ otsuste õigeaegset vastu võtmist nii operatiivsel kui ka strateegilisel tasemel. Ainuke võimalus selle probleemi lahendamiseks on andmepõhiste otsuste tegemine. Peamine meede andmepõhiste otsuste tegemiseks on digitaliseerimine. Digitaliseerimine sisaldab andmete korjamist (IoT, integratsioon teiste süsteemidega, andmete käsitsi sisestamine, jne), töötlemist (andmete töötlemine vastavalt ärireeglitele, masinõpe, tehisintellekt jne) ja visualiseerimist (andmete analüüs ja aruandlus). Inimestel jääb ainult valida „õige“ variant. Minu visioon on, et läbi digitaliseerimise saab Virumaast rohepöörde vedur ning Virumaa ja Eesti on tulevikus tore koht nii töötamiseks kui ka elamiseks.

Natalja Ivleva
infotehnoloogia, programmeerimine
- +372 337 3067

Natalja Ivleva
Arendusinsener
infotehnoloogia, programmeerimine
Oman häid programmeerimise oskusi. Õpetan kolledžis erinevaid programmeerimisega seotud õppeaineid: veebiprogrammeerimine (ASP.NET, PHP, JavaScript), mobiilseadmete programmeerimine (Android: Java, Kotlin). Samuti oman mitmekülgseid kogemusi andmebaasidega tegelemisel: MS SQL Server, PostgreSQL, MySQL, SQLite, MongoDB. Lisaks tegelen masinõppe ja masinnägemise uurimisega ja andmete visualiseerimisega. Olen juhendanud üle 40 rakenduskõrgharidusõppe lõputöö. Ettevõtetele saan olla kasulik koolituste läbiviimisel ja ettevõtete IT-spetsialistide konsulteerimisel. Virumaa tulevik on tihedalt seotud IT-sektori arendamisega.

Sergei Ponomar
digitaliseerimine, automatiseerimine, robootika
- +372 337 3067

Sergei Ponomar
Arendusinsener
digitaliseerimine, automatiseerimine, robootika
Minu peamised valdkonnad on PLC programmeerimine ja robootika. Juhendan kolledžis lõputöid ja õpetan erinevaid automaatika õppeaineid: PLC programmeerimine, veebitehnoloogia rakendused automaatikas, automaatika alused, programmeerimine (C#, C++, PHP, JavaScript)ja teised). Ettevõtetele saan pakkuda automatiseerimis- või digitaliseerimisprojekte. Loodan, et tulevikus Eestis ja Ida-Virumaal on rohkem ettevõtteid, kus kõik on automatiseeritud ja digitaliseeritud.

Sergei Pavlov
digitaliseerimine, automatiseerimine, robootika
- +372 337 3067

Sergei Pavlov
Arendusinsener
digitaliseerimine, automatiseerimine, robootika
Tegelen tööstusrobootikaga ja automaatikaga ning viin läbi koolitusi ettevõtete töötajatele (operaatorid, insenerid). Olen aidanud ettevõtteid probleemide lahendamisel. Ülikoolis olen lõputööde juhendaja. Seejuures on lõpetajad ettevõtete esindajad. Lõputöödega lahendatakse erinevaid automatiseerimise ja robotiseerimise probleeme, nagu juhtimissüsteemi moderniseerimine, projekteerimine, programmeerimine, visualiseerimine. Tegelen ka IoT süsteemidega: protokollid, andmete edastamine, salvestamine ja analüüs. Minu visiooniks on, et töötlevad ettevõtted on täielikult automatiseeritud ja kasutavad rohkem kaasaegseid tehnoloogiaid: masinnägemine, IoT, robottehnilised süsteemid, masinõpe.

Alexander Varushchenkov
energeetika
- +372 337 3067

Alexander Varushchenkov
Arendusinsener
energeetika
Peamised valdkonnad, millega olen seni olnud tööalaselt seotud, on elektroenergeetika (tootmise/tarbimise analüüsid, optimeerimine, prognoosimine) , energiakaubandus (kliendid, elektriturud) ja statistika. Vaatan probleeme alati läbi kasumiprisma. Sisuliselt kõik, millega olen tegelenud, oli otseselt seotud kasumi suurenemisega/kahjumi vähendamisega. Eeldan, et Eestis roheline üleminek hakkab toimuma aeglaselt ja valusalt, eriti Ida-Virumaal. Tuleb pöörata tähelepanu elektrisüsteemi paindlikkusele ja varustuskindlusele. Kuna üha rohkem energiat toodetakse mittejuhitavatest taastuvenergia allikatest (päike ja tuul) ja toodang fossiilkütustest väheneb, siis tekib küsimus, kuidas seda juhtida, et tagada elektrienergia bilanss. Üha rohkem räägitakse mikrotootmisest ja prosumeritest (kes ainult ei tarbi, vaid ka annavad elektrit võrku). Ida-Virumaa elektrijaamad vajavad lahendusi tootmisprotsesside ja seadmete energia- ja ressursitõhususe parandamiseks, on tähtis muuta tootmine efektiivsemaks ja keskkonnasõbralikumaks. Olenevalt ettevõtte tüübist on erinevad võimalused nii protsesside automatiseerimiseks kui ka optimeerimiseks. On tõestatud, et optimeerimine võib vähendada keskkonnaheitmeid (sh CO2) kuni 10%. Seega on väga tähtis tööstuse optimeerimine ja investeering energiatõhususse.

Viktorija Mironova
energiatehnoloogiad
- +372 337 3067

Viktorija Mironova
Arendusinsener
energia tehnoloogiad
Oman 5-aastast töökogemust tootmisettevõtetes erinevates valdkondades: põlevkiviõli tootmisel insenerina, mäetööde projekteerijana Enefit Kaevanduses, praktika olen läbinud Viru RMT-s. Olen arendanud ennast läbi koolituste: Kiwa Inspecta elektriala A-pädevuse ettevalmistuskursus, sisetööde elektrik, SolidWorks, AutoCAD. Lisaks olen diplomeeritud soojusenergeetikainsener tase 7. Ettevõtetele saan olla abiks koolituste läbiviimisel, uute lahenduste uurimisel energiatehnoloogia valdkonnas, projektide koostamisel (nt väikeettevõtetele koostootmislahendused). Ma loodan, et Virumaa tulevik on helge ja läheneb valguskiirusel. Otsused, mida me teeme Virumaa jaoks, peaksid olema õiged, et saavutada püstitatud eesmärgid ja muuta elukeskkond paremaks. Ma väga loodan, et lähitulevikus esitatakse selge plaan uute konkurentsivõimelise töötasuga töökohtade loomiseks.

Sergei Jaruškin
energeetika ja elektrotehnika
- +372 337 3067

Sergei Jaruškin
Arendusinsener
energeetika ja elektrotehnika
Olen tegelenud energeetika valdkonnas erinevate energeetikaseadmete katsetamisega ja seadmete töörežiimide määramisega, et muuta nende töö ökonoomsemaks ning inimestele ja keskkonnale ohutumaks. Lisaks olen tegelenud IT lahenduste väljatöötamise ja juurutamisega tootmisettevõttes ning selle toimimise, arendamise ja konkurentsivõime suurendamisega. Olen juurutanud tehnilisi lahendusi kvaliteetse elektrivarustuse ja ettevõtte tegevuse järjepidevuse tagamiseks. Oman Datakeskuse infrastruktuuri loomise, toe ja arendamise kogemusi, tagades oma tegevusega selle äri toimimise ja arendamise. Oma teadmiste ja kogemuste baasil saan ettevõtetele pakkuda: olemasolevate protsesside toetamist ettevõttete tegevuse tagamiseks, uuringu- ja arendustegevusega saan toetada ettevõtete arendamist, tagades sellega nende konkurentsivõime. Loodan, et Ida-Virumaa on tulevikus roheline piirkond, kus elavad haritud, eluga rahul ja sõbralikud inimesed, inimeste elu on mugav ja turvaline ning kohalik transport on tasuta ja roheline. Ei tohiks olla vahet, kus sa elad ja töötad, sest koju või tööle jõutakse kiiresti ja ümbritsevat loodust saastamata. Tulevikus võiks kohalikke loodusvarasid kaevandada ainult kaupade tootmiseks, mitte kütuseks ning lastel oleks võimalus teha elus õigeid valikuid ja saada konkurentsivõimeline haridus.