Vidrik

PLC PROGRAMMEERIMINE

PLC on inglisekeeli Programmable Logic Controllers, mis tõlkes tähendab programmeeritavaid loogika kontrollereid. See aga ei ütle esmakuuljale palju. Tehniliselt on tegu omanäolise arvutiga, mis on lihtsustatud ja adapteeritud tootmisprotsesside kontrollimiseks.

PLC-d on põhilised komponendid tööstusautomaatika ja -kontrolli süsteemides. Tema iseloom võib varieeruda lihtsat nupuvajutusega teostatavast ümberlülitusest kuni keerukate multikomponendiliste süsteemideni. Viimased on tihti serveririiulitesse kinnitatud ja võrgustatud teiste PLC või SCADA süsteemidega.

PLC programmid koosnevad juhiste komplektist. Need juhised võivad olla esitatud tekstina või graafilises vormis. Igal juhul esitlevad nad mingisuguse päristoimingu jaoks vajalikku spetsiifilist loogikat.

PLC seadme protsessor jooksutab kaht põhilist programmi:

  1. Operatsioonisüsteem – organiseerib funktsioonid, operatsioonid ja tööjadad, mis ei ole seotud kontrollitud tööülesandega.
  2. Kasutajaprogramm – kombinatsioon eri funktsioonidest, mis on vajalikud et automatiseeritud ülesannet töös hoida. See tuleb kasutaja poolt luua.

PLC on kasutatakse protsesside puhul, mis vajavad töökindlust, programmeerimislihtsust ja protsessivigade diagnostika käepärasust.

Et enda tootmisettevõttes PLC-ga seotud teemasid luua, diagnostida või arendada, võta meiega ühendust!